Netflix, puhutv, BluTV artık RTÜK denetimi altında girdi !

Netflix, puhutv, BluTV artık RTÜK denetimi altında girdi !

  1 Ağustos 2019

  83 Okunma

Rtük, online streaming platformlarını denetimi altına aldı.

RTÜK’ün, internet yayınlarıyla ilgili aldığı bir karar bugün  açıklandı. Karara göre, artık online yayın platformu olan Netflix,Puhu TV  ve BluTV, RTÜK’ün denetimi altında yayın yapabilecek.

özgürlükçü ortamı ile kitleleri sinema ve televizyondan uzaklaştırarak bünyesinde toplayan online yayın platformlarına kısıtlama geliyor. RTÜK’ün yayınlandığı yeni yönetmelik taslağına göre, Netflix, Puhu TV ve BluTV artık RTÜK tarafından kısıtlanabilecek. Birkaç maddeden oluşan yönetmeliğin birinci maddesinde internet yayıncılığı yapan platformların denetleneceği; ikinci maddesinde tün bu deneyimlerin işletmecileri de kapsayacağı; üçüncü maddesi tüm yönetmeliğin internet yoluyla işlenen suçlara karşı mücadele ve internet ortamında yapılan yayınların düzenlenmesi hakkındaki kanunlara dayanarak düzenlendiği; dördüncü maddede ise internet üzerinden yapılan tüm yayınların erişimine müdahale etme, engelleme, yayınların içeriğini düzenleme gibi haklara RTÜK’ün sahip olduğuna dair bilgiler yer alıyor.

Tüm bu yönetmelikten yalnızca Netflix, BluTV ve Puhu TV değil; henüz açılmamış olan Apple+ ve Disney+’ın da etkileneceği düşünülüyor. Artık internet üzerinden yayın yapan ve yapmak isteyen içerik üreticilerinin RTÜK’ten yayın  yetkisi alması gerekecek. Yayın lisansı alamayanlar ise içerik yayını yapma hakkına sahip olamayacak.

Yorum Alanı
SON EKLENEN HABERLER
POPÜLER HABERLER
Sitemizde bulunan film, videolar, film fragmanları ve diğer tüm videolar çeşitli paylaşım ortamlarında da bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube.com, video.google.com, yahoo.com vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. Serverımıza kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden Filmcisin.com sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların kaldırılması talebinde bulunubilirler. Mail: [email protected] film sitesi düşünün. Sizin ihtiyaçlarınıza yönelik olarak hizmet etsin. Reklam az göstersin ve mümkün olduğunca Full HD filmler yayınlasın. Ayrıca siteye yorumlar kısmı açsın ve ne olursa olsun kullanıcılarının düşüncelerine göre şekillensin. 1080P filmleri bile kolaylıkla izletsin. 720P Film izle diyen bir kullanıcının da 480p izlemek isteyen bir kullanıcının da ihtiyaçlarını karşılasın. Siz de bu sayede deneyimlerinizi arttırarak ve üzerine koyarak keyifli bir şekilde yaşayabilirsiniz. Ayrıca sinema dünyasında olan son gelişmeleri ve fragmanlarına da yine sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Son dönemde dünya üzerinde olan bütün yeni çıkmış filmler ve Türk filmleri yine sitemiz içerisinde mevcut. Bunları reklamsız bir şekilde izlemenin keyfini size yansıtmak için Full HD Film izle seçeneklerini sürekli olarak sizin gibi film severlerin hizmetine sunuyoruz. Eğer istek filminiz varsa da bize yorumlar kısmından ya da iletişim kısmından iletebilirsiniz. Bu sayede aktif filmlerimize yenilerini ekleyebilir ve sizin gibi kaliteli izleyiciler için bir yorum ortamı hazırlayabiliriz. Yabancı dizi izle gibi seçenekleri de arttırarak kaldığınız yeri işaretlemek için üyelik de oluşturabileceksiniz. Yerli film izle seçeneklerinde de kendinizi asla kısıtlamayın. Eski Türk filmlerinden 2019 yılında yapılmış filmlere kadar geniş bir alanda hizmet ediyor ve sizleri memnun etmek için sabırsızlanıyoruz. Bugün siz de sitemizden dilediğiniz gibi film izleyebilir ve reklamsız kaliteli yapımlar arasında istediğiniz gibi vakit geçirebilirsiniz.Yabancı Film izle - Yabancı Dizi izle - Full HD Film Dizi izle -Güncel Film izle -Film izle | Güvenli Film izle